• Nowy
  • Obecnie brak na stanie

REST CAMP

To wydarzenie nietypowe, na międzynarodową skalę, a przez zaskakujące zainteresowanie, zdaje się potrzebne jak nigdy wcześniej!

Szalone tempo, w którym funkcjonujemy dostarcza nam dziś mnóstwo stresu zarówno poprzez nasz styl życia, jak i otaczające nas środowisko, dlatego też zapraszamy do udziału w nietypowych warsztatach wszystkich, którzy chcą spędzić 6 dni z dala od bombardujących nas bodźców w postaci technologii.

Dostępny czas wykorzystamy do ponownej synchronizacji z naturą, rezygnując świadomie z jakichkolwiek sztucznych źródeł ciepła, światła czy nawet pól elektromagnetycznych, a skupiając się na uważności poprzez post, a następnie specyficzną dietę, oddech i jego trening, adaptację do zimna, pole geomagnetyczne pod stopami oraz światło słoneczne i absolutną ciemność po zmroku. Odpowiednie warunki dopełni aż 5 szkoleń, które zastosujemy jednocześnie w praktyce! 

TRENING ODDECHOWY, KTÓRY DOTLENIA KOMÓRKI, USPOKAJA UMYSŁ I PRZYWRACA

ZDROWIE.

Metoda składa się z szeregu ćwiczeń oraz kontroli oddechu, które pozwalają zrozumieć w czasie

rzeczywistym, różnicę pomiędzy oddechem normalnym, instynktownym którego używamy na co dzień (prawie zawsze hiperwentylując), a tym poprawnym oddechem, zgodnym z zasadami fizjologii i dostosowanym do warunków naszego zdrowia.

Zmiana oddechu z nieprawidłowego i powszechnego który jest bezpośrednią przyczyną wielu chorób układu oddechowego, takich jak m.in. astma, na oddech który poprzez kontrolę i zmniejszenie wentylacji, pozwala zauważyć znaczące zmiany w dotlenieniu tkanek i zwiększeniu naszej żywotności, już po kilku godzinach od zastosowania ćwiczeń Buteyki. Metoda Buteyko może i powinna być stosowana o każdej porze dnia, w trakcie naszych normalnych, codziennych czynności, gdy siedzimy, idziemy bądź wykonujemy aktywność fizyczną. Dla każdego działania

znajdziemy najbardziej prawidłowy i skuteczny sposób, aby zastosować ją w praktyce.

Zazwyczaj już od pierwszych godzin po zastosowaniu ćwiczeń zaczniesz odczuwać i zauważać korzyści jakie przynosi prawidłowy, anatomiczny oddech.

1. CZĘŚĆ – teoria

- Mechanizm oddechowy

- Prawidłowe wzorce oddechowe

- Problemy wynikające z błędnych nawyków

- Kwasowość i zasadowość pH krwi

- Fizjologiczne podstawy metody redukcji oddechowej

• Postępowanie w przypadku astmy, bezdechu sennego, nieżyt nosa, stres, chrapanie

2. CZĘŚĆ – praktyka

– wyznaczanie pauzy kontrolnej

– zapoznanie się z fundamentalnymi ćwiczeniami

– nauka ćwiczeń oddechowych

– praktyka ćwiczeń w parach

Odzyskaj: zdrowie, energię, koncentrację, rozluźnienie, dobry sen, uważność, spokój, łagodny

oddech,radość z uprawiania sportu

Uwolnij się od: astmy, kataru, alergii, migren, bezdechu sennego, nadciśnienia, chrapania, stresu

ODDECH W SPORCIE

Warsztaty maj na celu maksymalne podniesienie Twoich parametrów ą sportowych oraz

zoptymalizowanie oddechu i dostosować go do wysiłku. Jest przeznaczony zarówno dla amatorów jak i profesjonalistów. Nauczysz się w prosty sposób wykonywać ćwiczenia oddechowe i sposobów by wpleść je w swoje treningi. Poznasz praktyczne narzędzia mogące poprawić wzorce oddechowe w celu lepszego dostarczania i wykorzystania tlenu przez organizm bo to jest najczęstszą przyczyną blokującą Twoje postępy!

KORZYŚCI:

Korzyści płynące ze stosowania treningu oddechowego:

– lepszy transport tlenu do organów i pracujących mięśni

– poprawa wydolności aerobowej i anaerobowej

– poprawienie pułapu tlenowego VO2 max

– wzmocnienie mięśni oddechowych

– poprawa skupienia oraz zmniejszenie i opóźnienie objawów zmęczenia

– wyższy próg mleczanowy

– możliwość podtrzymania formy dla osób kontuzjowanych

• lepsza kontrola oddechu w czasie wysiłku fizycznego oraz życia codziennego

PROGRAM:

CZĘŚĆ TEORETYCZNA

– zapoznanie się z metodą oddechową

– hipoksja i hiperkapnia jako podstawowe metody treningowe

– prawidłowe wzorce oddechowe

– praca nad przeponą oraz wzmacnianie mięśni oddechowych

– jak zaaplikować ćwiczenia oddechowe do swojej dyscypliny sportowej

– aspekt zdrowotny prawidłowego oddechu

• sposoby testowania i kontrola postępów w treningu oddechowym

CZĘŚĆ PRAKTCZNA

– ćwiczenia poprawiające ruchomość odcinka piersiowego kręgosłupa

– poprawa strefy apozycji przepony

– wzmocnienie mięśni oddechowych

– symulacja treningu wysokogórskiego

– trening adaptacji do wysiłku dla wybranych grup mięśniowych

– obniżanie wrażliwości na narastający poziom CO2 w czasie wysiłku fizycznego

– przygotowanie do zawodów praca nad koncentracją

– przyspieszenie regeneracji układu nerwowego

Warsztaty są poprowadzone w sposób umożliwiający samodzielną pracę zaraz po skończeniu nauki. Wzrost parametrów jest bardzo szybko zauważalny szczególnie jeżeli wcześniej nie poświęcało się czasu na treningi oddechowe. Pamiętaj, że oddech jest nieodłącznym elementem naszego życia a tym bardziej wysiłku fizycznego to on wyznacza Twoje granice!

DODATKOWO:

- Poprawa koncentracji

- Praca ze zmysłami

- Redukcja stresu

- Wzmacnianie kręgosłupa, praca nad mobilnością i ruchomością

- Medytacja i uważność

- Zimne kąpiele

- Trening mobilności

- Trening mentalny z wizualizacją

KETOZA I DIETA KETOGENICZNA:

Dieta ketogeniczna i stan ketozy stale zyskują coraz to większą uwagę zarówno wśród badaczy ich właściwości leczniczych, jak i wykorzystaniu w celach sportowych. Nie mniej jednak z powodu drastycznych różnic kulturowych w stosunku do tego stylu życia, wynika z tego tytułu wiele niedomówień, mitów i absurdów, które nierzadko mogą powodować masowe komplikacje w postaci braku zamierzonych efektów. Wiedza zawarta w obydwu modułach ma zapewnić przejrzystą klarowność i racjonalizm względem stosowania tego typu rozwiązań oraz odpowiedzieć na najczęściej padające pytania czy wypunktować typowe błędy.

Poza aspektami związanymi z odżywianiem rozłożymy na elementy składowe również wpływ czynników środowiskowych, jak i stylu życia, a wszystko to koncentrując się wokół właściwości postu i stanu ketozy...

KETOZA to z mojej perspektywy wciągająca historia o cichych bohaterach, bakteriach - endosymbiontach ludzkiego organizmu - mitochondriach. To również przymusowy powrót do podstaw nauk o zależności między człowiekiem, a naturą oraz siłami wpływającymi na ten związek.

Mimo wszystkich swoich zalet KETOZA jest również głębokim źródłem nieporozumień, wynikającym najczęściej z braku wiedzy o jej właściwościach, zawierzaniu dogmatom świata pop-dietetyki czy medycyny konwencjonalnej, a przede wszystkim przez utożsamianie "tłustej strony mocy", jedynie z kontrowersyjnym stylem odżywiania.

Problem narasta jak tocząca się swobodnie śnieżna kula, gdy raptem, okazuje się, że ketoza nie jest dietą. Nie jest nawet uzależniona od jakichkolwiek egzogennych substratów energetycznych, a w miarę upływu czasu i swobodnego toczenia się (adaptacji), nie wchodzi też w jakiekolwiek ramy dietetyczne, gdyż może na inną skalę wykorzystywać większość powszechnych strategii i koncepcji żywieniowych.

Powstaje "problem" - ketoza może wymagać z czasem niezbędnych modyfikacji, których nie sposób ubrać w szablony i schematy skrojone na uniwersalny rozmiar garnituru genetycznego, celu czy aktywności jednostki. Tak się jakoś składa, że wszystkie te "problemy", ukazują rozwiązania wielu masowych chorób XXI wieku.

Niestety, aby sten ten konsekwentnie pielęgnować czy w wielu przypadkach w ogóle osiągnąć, potrzeba prawdziwego charakteru, jak i świadomej pracy w kierunku homeostazy. Pracy niezwiązanej z połknięciem właściwej tabletki, a przede wszystkim powrotem do korzeni człowieczeństwa. Niestety, dla współczesnej ludzkości to nader często zbyt wiele.

PROWADZĄCY - Rafał Wilk:

Do niedawna zawodowo aparatowy procesów chemicznych, aktualnie szkoleniowiec oraz Trener Personalny IFAA na pełnym etacie. Niesforna głowa pełna pytań i wątpliwości, wiecznie głodna poszukiwanych odpowiedzi. Stale zwiększa swoją wiedzę poprzez kursy dokształcające, książki i publikacje naukowe oraz kompleksową współpracę z trudnymi, często „niechcianymi przypadkami”. Miłośnik naturopatii oraz holistycznego podejścia do medycyny i człowieka. Sceptyk tendencyjności obecnej w środowisku fitness jak gotowe schematy i szablony czy też narzucanych ram według popularnych systemów dietetycznych. W swojej pracy skoncentrowany wokół podstaw fizjologii i biochemii, popartych odpowiednią analityką oraz obraną na jej podstawie metodyką względem indywidualnego przypadku. Entuzjasta personalizacji od diety, po trening, do suplementacji, kończąc nierzadko jeszcze na stylu życia czy stanie umysłu. Świeża krew i mocna alternatywa!

KETOZA, MODUŁ I: Geneza

OPIS:

Wyobraź sobie sytuację, w której budzisz się bez budzika, często jeszcze wraz ze wschodem słońca, a twój umysł jest czysty i czujny aż do momentu gdy zamykasz oczy, kładąc się spać. W zalewie powszechnych zaleceń suplementacyjnych ocierających o lekomanię, Rafał Wilk pod marką SIŁA WILKA proponuje naturalną alternatywę na drodze do poprawy jakości życia – wykorzystanie właściwości zapomnianych, endogennych substratów energetycznych – ciał ketonowych.

W ostatnich latach wśród osób dbających o swoją formę czy zdrowie triumfy świecą modele żywieniowe o niskiej podaży węglowodanów, natomiast dieta ketogeniczna jako „skrajna i niebezpieczna” stała się swoistym brzydkim kaczątkiem, traktowanym po omacku lub z przymrużeniem oka. Tym samym zapraszamy na pierwsze w Polsce szkolenie dotyczące ketozy oraz poszczególnych modeli diety ketogenicznej, które bardzo często, co warto nadmienić nie wykluczają spożycia węglowodanów, a jedynie optymalizują wykorzystanie glukozy.

Ze względu na mnogość zależności oraz potencjalnych zastosowań ketozy, kurs zostanie podzielony na wiele poziomów, natomiast pierwszy z nich zostanie poświęcony podstawom jak geneza oraz praktyczne wskazówki w komponowaniu diety. W dalszych modułach zostaną również szczegółowo omówione kwestie personalizacji względem trybu życia, aktywności czy stanu zdrowia i wykorzystanie w konkretnych przypadkach dietetyki klinicznej.

Program szkolenia:

KETOZA, MODUŁ I: Geneza

1. Ketoza jako zapomniany stan fizjologiczny na drodze „ewolucji” człowieka - odwołanie do koncepcji PALEO

2. Genetyka/Epi-genetyka/Polimorfizmy - dlaczego nie istnieje uniwersalna dieta dla każdego?

3. Od ery "Light" do panicznego lęku przed cukrami - czym dyktowane są cykliczne zmiany w tendencjach dietetycznych?

4. Ketoza, a nowotworzenie

5. Lipidy pod lupą: charakterystyka właściwości poszczególnych kwasów tłuszczowych

6. Wady i zalety w zestawieniu z popularnymi modelami żywieniowymi typu LCHF

7. Wojna o cholesterol – fakty vs przemysł farmaceutyczny

8. Historia popularyzacji diety ketogenicznej i udokumentowane wykorzystanie w dietetyce klinicznej

9. Właściwości ciał ketonowych

10. Przeciwwskazania do stosowania tej formy odżywiania i stylu życia

11. Keto-adaptacja, czyli jak przeżyć z godnością „glukozowy odwyk”

12. Posty lecznicze - wykorzystanie w praktyce; biochemia głodu

13. Podstawy komponowania diet ketogenicznych

14. Ketoza na poziomie komórkowym: wstęp do biologii molekularnej

15. Znaczenie mitochondriów

16. Podstawowa suplementacja

KETOZA, MODUŁ II: Personalizacja i Biohacking

OPIS:

Stale rosnąca popularność ketozy, zdaje się stawiać coraz więcej znaków zapytania wobec zasadności jej stosowania w poszczególnych przypadkach. Zarówno dieta ketogeniczna, jak i stan ketozy mogą różnić się formą diametralnie, w zależności od celu oraz indywidualnych predyspozycji danego organizmu. Z tego powodu niejednokrotnie wymagają one spersonalizowanego podejścia, zarówno co do jadłospisu, jak i samego stylu życia czy też otaczającego nas środowiska.

Drugi moduł poza naturalną kontynuacją zapoczątkowanej tematyki, będzie skupiać się przede wszystkim na rozłożeniu na składowe poszczególnych elementów podlegających modyfikacji w zależności od charakterystyki i celu danego przypadku.

Szkolenie ma za zadanie wyjaśnić dalsze postępowanie po zakończeniu tzw. „adaptacji tłuszczowej”, uwzględniając cele sportowe, jak i kliniczne. Raz jeszcze weźmiemy pod lupę medycynę mitochondrialną, najnowsze doniesienia noblistów oraz powiązane wiadomości z zakresu biologii molekularnej, epigenetyki, chronobiologii czy biologii kwantowej w odniesieniu do stanu ketozy. Przekrojowo omówimy również znaczenie rosnącego w popularność Biohacking’u.

Zwieńczeniem drugiego poziomu będzie wypunktowanie najczęstszych błędów i mitów oraz zajęcia praktyczne, realizowane poprzez komponowanie dostosowanych diet, suplementacji, jak i zaleceń w grupach. Wisienką na torcie będzie analiza przypadków z mojej praktyki w formie tzw. „Case Study”.

Program szkolenia:

1. Ketoza sportowa – szczegółowa analiza możliwości wykorzystania stanu ketozy w zależności od preferowanej formy wysiłku. Kompletny przekrój od sportów wytrzymałościowych do sylwetkowych.

2. Optymalizacja treningu.

3. Elastyczność metaboliczna – czy istnieje kompromis między węglowodanami, a BHB?

4. Personalizacja według celu i stanu zdrowia – jak skomponować odpowiedni wariant diety ketogenicznej po ukończeniu adaptacji?

5. Jak żyć w zgodzie z mitochondriami? Praktyczne informacje jak generować więcej energii, mniejszym kosztem, korzystając ze stanu ketozy.

6. Epigenetyka i Biohacking w praktyce. Od fotobiomodulacji do termo regulacji - przekrojowy wpływ czynników środowiskowych na optymalizację i zwiększenie wydajności.

7. Rytm okołodobowy, chronobiologia i biologia kwantowa – czy odpowiedni timing i światło są ketotyczne?

8. Anihilacja mitów i omówienie najczęstszych błędów.

9. Suplementacja w celach sportowych, jak i klinicznych.

10. Komponowanie diet ketogenicznych w grupach, w zależności od charakterystyki i celu.

11. „Case Study”. Analiza kilku diametralnie różniących się przypadków z mojej praktyki.

Więcej informacji na temat programu znajdziecie w jednym z wydarzeń, np: https://web.facebook.com/events/125231544832199/

#STAY_KETO_MINDED

BIOHACKING I PERSONALIZACJA – WEJDŹ NA WYŻSZY POZIOM

Chcesz wejść na wyższy poziom swojej produktywności? Poprawić skupienie i pamięć, a jednocześnie zadbać o swoją sylwetkę i poziom energii w ciągu dnia?

Masz problemy ze snem? Cierpisz na syndrom przewlekłego zmęczenia? Huśtawki nastrojów i problemy z koncentracją nie pozwalają Ci zapanować nad swoimi emocjami i utrudniają codzienną pracę i funkcjonowanie? A może po prostu chcesz usprawnić swoje ciało i mózg, dzięki nieznanym do tej pory, a jednak potwierdzonym naukowo sposobom. Jeśli tak, to dobrze trafiłeś!

ZNACZENIE NATURY Z WYKORZYSTANIEM TECHNOLOGII

Biohacking to zrozumienie zależności między człowiekiem, a naturą z perspektywy czynników środowiskowych. To również specyficzna idea, która ma pozwolić uzyskać do tej pory nieosiągalne efekty. Tak więc poza wytłumaczeniem działania światła, temperatury czy też pól elektromagnetycznych, jak i zasadności samego cyklu okołodobowego, szkolenie będzie miało formę niekończącej się listy sposobów na poprawę jakości życia. Od tych darmowych, wymagających najwięcej własnego zaangażowania, do specyficznych alternatyw technologii - dla wszystkich zagonionych w pędzie życia XXI wieku.

Szkolenie BIOHACKING I PERSONALIZACJA, da Ci świadomość jak wziąć sprawy we własne ręce i zapanować nad organizmem bez jakiejkolwiek specjalistycznej wiedzy w temacie dietetyki, suplementacji, czynników środowiskowych czy też stylu życia i wykorzystania specyficznej technologii.

PERSONALIZACJA

Gubisz się w gąszczu (dez)informacji i nie wiesz już jak odnieść je w stosunku do własnej osoby? Personalizacja, to idealne dopełnienie biohackingu – to m.in. sposoby na umiejętną analizę postępów i dobór metodyki działania, w oparciu o personalnie ustanowiony cel. Indywidualne podejście, analiza i świadomość własnych silnych i słabych stron, pomogą w osiągnięciu najważniejszych celów zarówno zawodowo, jak i w życiu osobistym. A zatem do dzieła: do zobaczenia na szkoleniach!

DIETETYKA OKIEM SCEPTYKA - FANATYZM I KORELACJE, ZAMIAST DOBRYCH RELACJI Z ŻYWIENIEM I RZETELNEJ ANALIZY?

Masz dosyć fanatycznych wojen pomiędzy wyznawcami poszczególnych systemów żywieniowych?

Nie masz pojęcia jaką dietę wybrać, uwzględniając swój cel czy też aktualne wyniki badań?

Nie chcesz już liczyć kilokalorii i jadać 5-6 posiłków dziennie ze względu na utratę dobrych relacji z żywieniem czy też brak możliwości czasowych?

A może jesteś z tych, którzy przez całe życie są na przeróżnych dietach, napotykając ostatecznie na tzw. "efekt yo-yo" - by z czasem wrócić do wagi sprzed interwencji i to nierzadko z nawiązką?

Jeśli odpowiedziałeś, na któreś z tych pytań twierdząco, to jest to pierwsze i ostatnie szkolenie jakiego potrzebujesz!

NAUKOWO W DEZINFORMACJĘ

Jako pasjonata i dietetyk, szukając przede wszystkim inspiracji, ale też możliwości dokształcania się, zaliczyłem około 50ciu szkoleń dietetycznych, prowadzonych przez najbardziej uznanych specjalistów w naszym kraju. Niestety, ale to, co przede wszystkim zwróciło moją uwagę, to brak jakiejkolwiek spójności poglądów i zaleceń wśród osób wykształconych, z ogromną praktyką. W międzyczasie setki konsultacji dietetycznych pozwoliły mi poznać lepiej perspektywę osoby zainteresowanej. Ta, jak wynika z mojej praktyki i masowych zaburzeń odżywiania, jest najczęściej pomijana w starciach dietetycznych egoistów, skupiających się na szlifowaniu własnych racji, zamiast walki o dobro pacjenta.

WSZYSTKO CO POWINIENEŚ WIEDZIEĆ: WYCHODZISZ Z WŁASNĄ DIETĄ „NA TALERZU”

DIETETYKA OKIEM SCEPTYKA to szkolenie, które w zakresie 8h ma za zadanie przekazać niezbędne informacje dla skomponowania własnej diety poprzez wytłumaczenie najważniejszych zagadnień z perspektywy fizjologii żywienia. A zatem po zakończeniu warsztatów będziesz potrafić samodzielnie skomponować odpowiedni jadłospis, niezależnie od diety jaką preferujesz, a w oparciu o cel, czynniki środowiskowe, jak i wyniki badań diagnostycznych.

Dodatkowym atutem szkolenia będzie obalenie wielu dietetycznych mitów, skupiając uwagę na naukach ścisłych i przemianie materii zachodzącej w mitochondriach - w zamian naciąganych korelacji i dezinformacji typowych dla branży dietetycznej.

ZNACZENIE CZYNNIKÓW ŚRODOWISKOWYCH, STYLU ŻYCIA I DOBRYCH RELACJI Z JEDZENIEM

Bez odpowiedzi nie pozostanie również temat czynników niezależnych od diety, które jednak wykazują nadrzędny wpływ na jej efektywność czy też sam metabolizm. W trosce o zdrowie psychiczne przemyślimy również zasadność stosowania poszczególnych rozwiązań, tak by jednocześnie zachować dobre relacje z żywieniem.

PROSTA I EFEKTYWNA METODYKA

Podsumowując, idea jest taka, aby raz na zawsze usystematyzować najważniejsze kwestie z perspektywy przeciętnego Kowalskiego, opierając się na aktualnej wiedzy naukowej, popartej najlepszymi dostępnymi publikacjami oraz doświadczeniem w pracy z ludźmi.

Zapraszamy do udziału zarówno wszystkich w temacie, jak i tych kompletnie zielonych, którzy chcą po prostu zadbać o swoją jakość życia, zdrowie czy sylwetkę. Do zobaczenia na szkoleniach! 


Zanim zakupisz udział w warsztatach sprawdź terminarz wydarzeń

 https://www.facebook.com/msfitmaster/events 

DANE DO WPŁAT:

FIT MASTER PRO SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

ul. Wierzbięcice 44a/40a

NR KONTA: 16 1140 2004 0000 3302 7888 6665

NIP: 9721301073

TYTUŁEM: WYBRANE WYDARZENIE, IMIĘ I NAZWISKO UCZESTNIKA, DANE KONTAKTOWE (TELEFON, E-MAIL)

Może cię zainteresować

Polecane produkty ( 6 innych produktów w tej samej kategorii )

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło